Лукойл Нефтохимик надигра Берое 07 с 91:80 в българския сблъсък на международния турнир по баскетбол за жени в Турция.

Двубоят протече при равностойна игра, като при смяната на лидерството в срещата нито един от двата тима не успяваше да натрупа по-сериозен точков актив.

През първата четвърт момичетата на Петко Маринов поведоха в резултата, завършвайки 25:19. Последваха силни минути за съперника и в крайя на полувремето старозагорският тим изоставаше само с 2 точки, за 36:38.

След почивката отборите продължиха с равностойната си игра и честата смяна на водачеството. Едва последните 10 минути на мача дадоха превес на бургазлийки.

Най-резултатна за шампионките бе американката Трейси Едуардс с 42 точки. Фрида Айли  вкара 24.

За старозагорки Нели Пашева отбеляза 23, а Ани Римпова добави 22.