Лукойл Нефтохмик е на път да спечели трета титла в клубната история, след като записа втора победа във финалната серия срещу действащите шампионки от Дунав Еконт със 76-67 (27-16, 10-22, 21-10, 18-19).

Елена Йоловска бе най-резултатна за победителките Неда Джурич добави 19, Олена Самбурска се отличи с 14 за успеха.

Бортелова наниза 16 точки, а Зорница Костова завърши с 15 при поражението ан Дунав Еконт.

Така пред петицата на Петко Маринов се открива прекрасна възможност утре вечер да триумфира със златните медали пред своя публика. Домакините започнаха нахъсано, доминираха през първата четвърт и логично се оттеглиха с 11 точки аванс.

Силно играха американката Лори Неро и сръбкинята Неда Джурич. Противно на очакванията шампионките реализираха обрат през втория период и дори се оттеглиха с точка аванс на почивката при 38:37.

Всичко започна отначало през второто полувреме. Нервността и напрежението си казаха думата и мачът се превърна повече в битка. Липсваха резултатни атаки, но все пак бургазлийки успяха да спечелят с 21:10 третата част, което предопредели и крайния успех. Капитанката Елена Йоловска разби защитата на Дунав с четири поредни тройки.

Много полезно се включи и Анна Соколан. Щурмът на шампионките в последните минути доведе само до почетна разлика 76:67.