Лукойл Академик е първият финалист за Купата на България. Тимът на Йовица Арсич се наложи категорично на полуфинал срещу Ямбол със 105-56, след като водеше убедително през целия двуой. Така след година прекъсване вицешампионите отново ще се борят за трофея, след като през миналата година отпаднаха още на четвъртфинал.

Те ще срещнат в неделя на финал победителя от срещата Черно море Порт Варна – Рилски спортист, които играят по-късно днес. Отборът на Ямбол ще се бори за бронзовото отличие със загубилия от този двубой.

Дий Браун бе най-резултатен за победата на Лукойл Академик с 21 точки и 5 асистенции, а 16 записа Митко Димитров след силна игра през второто полувреме.

Христо Захариев и Никола Драгович отбелязаха по 13, а 12 записа Тери Смит. За Ямбол Мартин Дурчев отбеляза 11, а Тейлър Лейзър добави 10.