Баскетболният шампион на България Лукойл Академик завърши без загуба редовния сезон в родното ни първенство.

Възпитаниците на треньора Константин Папазов победиха без проблеми състава на Рилски спортист (Самоков) с 88:75 (28:19, 18:14, 21:23, 21:19).

Баскетболистите на Черно море-Интерком груп също постигнаха победа в последния кръг от редовния сезон преди плейофите.

Домакините победиха трудно Левски с 80:71. Варненци бяха по-активният отбор през целия мач и заслужено постигнаха победата. Отпускането в четвъртата четвърт на мача позволи на Левски да намали разликата само на 9 точки.

Най-резултатни за Черно море бяха Деян Иванов, Саша Топчов и Владимир Маринов с по 15 точки. За Левски пък Дуейн Мортън наниза 26, Стефан Георгиев 22.

В другия мач от последния кръг на редовния сезон в първа група А1 Спартак (Плевен) разгроми Ямбол с 31 точки разлика - 111:80 (36:27, 58:47, 85:62).

Ето и крайното класиране в първа група А1 преди плейофите.