Най-добрият български баскетболен отбор в новия век - Лукойл Академик спечели поредния си трофей. „Студентите" от Правец добавиха във витрината си новоучредената Суперкупа на България, побеждавайки носителя на Купа България, Рилски спортист с 93:85. С този мач започна дългоочаквания баскетболен сезон.

Както е известно мачът се забави с 40 минути заради проблеми с таблото случили се за втори път тази седмица. В мачът между Лукойл Академик и румънския Орадя срещата беше спасена от Иван Ценов, който имаше табло в колата си.Днес подновяването стана по-бавно, защото никой не беше предвидил, че случаят може да се повтори.

Снимка 257048

Герой на вечерта стана Саша Загорац, който наниза две тройки в края на мача.

До почивката шампионите имаха превъзходство и водеха с 55:39. През трета част баскетболистите на Рилецо се мобилизираха и намалиха разликата само до 3 точки - 70:67. Това направи края на мача толкова интересна.

Минута и 42 секунди преди края самоковчани изравниха. Загорац отвърна в тройка в последната секунда на следващата атака. Рилецо върна коша, но разигралият се словенец добави още една тройка и реши срещата.

Снимка 257049

За победителите Дани Гибсън бе най-резултатен с 21 точки. Героят Загорац освен 18-те си точки направи и 5 борби. От българите Христо Захариев завърши с 14 точки и 5 борби.

За Рилски спортист Келвин Паркър записа 26 точки, 5 асистенции и 4 борби. Неостаряващият Йордан Бозов добави 23 точки.