Лукойл Академик спечели Купата на България за 2013 година след победа над Левски  с 84:73 във финалния мач на турнира във Варна. Спечеленото отличие е първо за Сашо Везенков като треньор на отбора. Легендарният баскетболист преживя всички успехи на Лукойл Академик като директор, но снощи вече беше в ролята и на треньор.

Първата част беше за Левски - 18:17, през втората отново "сините" имаха преднина - 16:13 и на полувремето водеха с 34:30. Левски водеше в първите минути и на третата част, като при оставащи малко повече от пет разликата бе 6 точки.

След това Лукойл Академик направи страхотна серия от 18-2 в основата, на която бе Брандън Хийт. Американецът вкара последните 14 точки от серията и след 30 минути тимът му водеше с 10 - 59:49. В четвъртата част Левски опита да върне интригата, направи серия от 6:0, но опитът на Лукойл Академик си каза думата.

Брандън Хийт, който завърши с 21 точки, 17 от които поредни в края на третата и началото на четвъртата част. Боян Попович също бе на ниво и се отчете с 20 точки, а Божидар Аврамов се включи добре и вкара 14. За "сините" с 21 точки завърши Чавдар Костов. Николай Върбанов игра добре и направи дабъл-дабъл с 16 точки и 15 борби, а Марко Маринович също вкара 16 точки.