Лукойл Академик записа втората си поредна победа в група С на турнира Еврочалъндж. „Студентите" победиха с 80:72 като гости естонския Тарту Рок. В първия си двубой пък шампионите на България разбиха португалския Бенфика.

Мачът вървеше равностойно, като Академик имаше три точки преднина след първата четвърт - 22:19. До полувремето обаче играчите на Тарту успяха да стопят преднината на гостите и резултатът бе равен - 35:35.

Третата част обаче започна силно за българите и те нанизаха десет безответни точки. В крайна сметка това се оказа достатъчно за успеха, въпреки че Тарту успя да докара нещата до 64:66 пет минути преди края на мача. Най-резултатен за победителите бе Травис Питърсън със 17 точки.

С успеха Лукойл запази първото си място в групата. На 30 ноември Академик гостува на швейцарския Лугано Баскет.