Българският шампион Лукойл Академик записа първи успех в европейската клубна надпревара „Еврокъп", надигравайки като гост Барънс с 88:84. Така нашите момчета имат в актива си една победа и три поражения в група В на турнира.

Пред 3000 зрители в "Арена Рига" българите отстъпиха в първата четвърт със 17:26, но бяха безкомпромисни през втората част, която спечелиха с 28:17. На почивката момчетата на Любомир Минчев излязоха с преднина от 4 точки (47:43).

В третата четвърт Лукойл Академик запази аванса си въпреки опитите на домакините за обрат и след 30 минути игра водеше с 67:59.

В последната част звездата на Барънс Арманд Скеле намали преднината на българите до 2 точки (65:67), отбелязвайки три безответни коша.

Последва размяна на силни минути за българския тим и ударна серия за домакините, които изравниха резултата 78:78, 2 минути преди финалната сирена. Второто равенство дойде при 82:82, но след кошове на Димитър Ангелов и Тони Ейкинс Лукойл Академик се поздрави с крайния успех.

Чавдар Костов и Тони Ейикнс бяха най-резултатни за победителите с по 14 точки, Димитър Ангелов вкара 13, а Христо Николов завърши с 12.

Армандс Скеле отбеляза 26 точки, а Деметриъс Алекзандър добави 18 точки и овладя 14 борби за Барънс.