Лукойл Академик продължава победния си ход в баскетболното първенство. „Студентите" от Правец гостуваха в София на Левски и постигнаха най-голямата си победа от началото на сезона с 90:52.

Разликата в мача се получи в третата част. На почивката гостите водеха с 40-30, но тогава направиха серия от 14-3 и частта завърши при резултат 72-40. След като срещата беше решена наставникът на „студентите" Тони Дечев пусна в игра всичките си играчи.

Дани Гибсън отбеляза 16 точки, Христо Захариев вкара 13 точки и направи 6 борби и Максим Корниенко завърши с 12 точки.

За „сините" Павел Иванов беше най-резултатен с 15 точки, а Иван Алипиев завърши с 12 точки.

Снимка 261117

Във Варна пловдивският Академик измъкна победа с точка срещу Черно море с 71-70. В Плевен Берое победи Спартак с 81-75.

След четвъртия кръг начело без загуба е Лукол Академик с 4 победи. Рилски спортист и Берое имат по 3 победи и 1 загуба. Ямболк и пловдивският Академик имат по 1 мач по-малко и са с по 2 победи и 1 загуба. Спартак (Пл) е с 1 победа и 2 загуби. На 7-мо място е Левски с 1 победа и 3 загуба. Черно море и Балкан са без победа. „Морящите" имат 4 загуби, а ботевградчани 3 загуби.