Лукойл Академик успя да победи тима на Спартак (Плевен) с 93:87 точки при гостуването си в мач от българското първенство по баскетбол.

Най-добри реализатори срещата бяха:

- за Спартак - Илия Станков с 27 точки и Бранко Тотев с 21
- за Лукойл Академик - Ламонт Джоунс отбеляза 24 точки, а Георги Давидов добави 17.

Отборът на Черно море Интеркомгруп постигна първа домакинска победа срещу гостуващия отбор на Ямбол. Варненци успяха да спечелят с 96:78.

Мачът започна с подчертано преимущество на домакините. Те успяха бързо да вземат аванс от 9 точки. През първата четвърт обаче, след обрат в играта на домакините, баскетболистите на Ямбол успяха не само да изравнят, но и да поведат с пет точки.

Във втората четвърт домакините все пак доказаха, че са по-класния тим, след като играха страхотно в атака и под коша и успяха отново да поведат в резултата.

След почивката Черно море се вдигнаха и бяха пълни господари на терена. С отлични прояви се отличиха братята Калоян и Деян Иванови и Саша Топчов.

В среща от втората четворка пък Балкан (Ботевград) загуби от ЦСКА (София) с 71:82 точки.