Шампионът Лукойл Академик се наложи трудно с 85:74 над новака в НБЛ Черноморец (Бургас). Двубоят бе оспорван иинтригуващ, а гостите наложиха превеса си след почивката.

Момчетата на Дечо Коешинов започнаха силно този мач и поведоха в резултата след първата четвърт, за 23:20. Лидер за домакините бе американецът Брус Браун, който диктуваше събитията под коша. Само за първите 10 минути той отбеляза 11 точки и овладя 6 борби.

През втората част шампионите показаха класата си и обърнаха резултата в своя полза.Това обаче не отказа домакините, които след затягане на защитата и точна стрелба стигнаха до равенство на почивката - 40:40.

В началота на второто полувреме гостите направиха силна серия от 8 безответни точки, което им позволи отново да станат господари на терена. Момчетата на Георги Младенов наложиха контрол над играта и закономерно завършиха частта с аванс от 12 точки, за 65:53.

В последните 10 минути бургарзлии намалиха преднината на съперника до 5 точки, за 65:70 и  до края на срещата притискаха съперника, но до обрат така и не стигнаха.

Уолкър Ръсел бе най-резултатен за шампионите с 20 точки, Ърнест Браун вкара 19, а Тодор Стойков завърши с 15.

За Черноморец Мартин Дурчев наниза 25 точки, Брус Браун отбеляза 16, а Пламен Алексиев 15.