Тодор Стойков пробива към коша на ХимкиЛукойл Академик загуби със 77:101 (14:29, 15:24, 16:22, 32:26) от руския Химки пред 3000 зрители и отпадна от турнира за УЛЕБ Къп. Така след като участва в две поредни издания на осминафиналите на турнира този път българският представител отпадна от борбата още в груповата фаза.

Нашият тим стартира в състав Смит, Ламонт Джоунс, Скелин, Ристе Стефанов, Тодор Стойков. Още в първата част руският отбор пое инициативата и само за десет минути вкара 29 точки в коша на Лукойл, който реализира едва 14 точки в първата част.

В следващите десет минути разликата се запази в полза на руския тим, който не позволи дистанцията да бъде съкратена. Така на полувремето губехме с 29:53.

През второто полувреме Химки решиха изхода от срещата в третата част, а в четвъртата позволиха на Лукойл да се разиграе и да направи загубата по-почетна. През отделни периоди на двубоя Лукойл губеше дори с 30 точки разлика.

За Лукойл най-добре се представиха двама американци - новото попълнение Донта Смит, който реализира 22 точки и Ламонт Джоунс добавил 20.

За руския тим с най-голям принос за победата беше Веремеенко, който вкара 18 точки за победата.

Състави:
Химки (Русия):
Алексей Савков 6, Владимир Дячок 4, Мачей Лампе 16, Адемола Окулая 8, Борис Горенц 5 (Владимир Веремеенко 18, Джанмарко Поцеко, Оскар Торес 7, Виталий Фридзон, Рубен Волковиски 11, Мелвин Буукър 14, Кели Маккарти 12)

Лукой-Академик (България): Георги Чековски 11, Ламонт Джоунс 20, Тодор Стойков 8, Талик Браун 7, Донта Смит 22 (Бойко Младенов, Чавдар Костов, Ристе Стефанов 3, Георги Давидов, Мате Скелин 6)