Лукойл Академик защитиха титлата си в баскетболното първенство след победа над Берое с 83-76. "Студентите" от Правец за поредна година защитиха реномето си на хегемон в българския баскетбол и спечелиха 14-та титла в последните 16 години.

Берое мечтае да детронира Лукойл Академик

"Студентите" от Правец могат да станат шампиони довечера

Старозагорци направиха всичко възможно да вкарат серията в пети мач. Те поведоха с 8-0 в началото и накараха Тони Дечев да вземе почивка. Първата част завърши с 4 точки преднина за домакините 22-18. Шампионите започнаха ударно втората четвърт със серия 19-2.  Това се оказа решаващо и от този момент нататък "студентите" водеха и контролираха мача.

Последната почивка дойде при 52-68. Беройци не се предадоха и намалиха разликата до 6 точки. Това даде вяра на публиката и тя даде криле на своите. За нейно съжаление решителните стрелби на старозагорци не се получиха. В последната минута домакините свалиха гарда.

Снимка 296492

Гостите вкараха 16 тройки, като вкараха при над половината от опитите си. Беройци също бяха много точни 12 тройки от 23 опита.

Плеймейкърът на Лукойл Дани Гибсън вкара 30 точки и стана МВП на финалната серия. Антъни Бийн наниза 16 точки.

За домакините Брандис Рейли-рос завърши с 21 точки. Но точно той в края изпусна две далечни стрелби, Тихомир Желев беше най-резултатният българин в мача с 16 точки.