Далас Маверикс надви Хюстън Рокетс със 129:114 в тексаско дерби от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация и така постигна своята 5-а поредна победа в шампионата.

В "American Airlines Center" в Далас, домакините доминираха през първото полувреме и след края на втората четвърт водеха в резултата с 14 точки (65:51).

Местният съперник на Маверикс така и не успя да се вдигне в третата четвърт, която също отиде на сметката на домакините, а щурмът на "ракетите" в края не стигна за нищо повече от това, пасивът на Хюстън да бъде намален до 15 точки.

Над всички в този мач бе звездата на Далас Лука Дончич. Словенецът изигра много силен мач, като остана на паркета 34 минути, в които направи трипъл-дабъл. Той завърши мача с 35 точки, 12 борби, 13 асистенции и 2 блокади.