Литва победи Гърция 78:69 и спечели бронзовите отличия на Европейското първенство. С този успех литовците успяха да се класират директно за Олимпийските игри и няма да им се налага да играят квалификации. Техните съперници от Гърция пък ще трябва да играят допълнителен турнир, за да отидат в Пекин.

Литовците започнаха добре мача и взеха минимална преднина в началото. В края на първата част гърците се окопитиха и изоставаха само с точка, 19:20.

В началото на втората гърците успяха да поведат, но пък Литва наложи своя стил на игра и достигна до аванс от девет точки. Първото полувреме завърши 41:34 в полза на Литва. В последните 10 минути от срещата литовците успяха да запазят аванса си и се поздравиха с бронзовите медали като регистрираха успех с 78:69.

Кщищоф Лавринович бе най-добър за Литва с 19 точки и 3 борби, а Рамунас Шишкаускас и Линас Клейза добавиха по 13. Най-резултатен в мача пък стана Никос Зисис с 23 точки, но той не получи достатъчно подкрепа от съотборниците си.