Домакинът на квалификациите за Евролигата, които се провеждат във Вилнюс,  Лиетувос Ритас стигна до финала и ще влезе в директен спор с белгийския шампион Остенде за единственото свободно място в турнира.

В първия полуфинал литовският тим победи германския ЕВЕ Баскетс с 99-87.

Първата част на мача премина през няколко смени на водачеството, като след нея Ритас имаше малка преднина от 3 точки. Няколко пъти до почивката домакините повеждаха с 6-7 точки, но съперникът винаги успяваше да се върне. След серия от 9-4 в края на полувремето все пак литовците поведоха със 7 точки за 53-46. Разликата се запази през цялата трета част и въпреки че на моменти германският отбор беше близо до настигане на съперника си, Лиетувос Ритас удържа преднината и минута и половина преди края дори я направи двуцифрена, за да продължи напред.

Мартинас Гецевичус изигра страхотен мач за победителите и завърши с 34 точки. 14 добави Омар Кук, а с по 10 се включиха Хуан Паласиос и Степонас Бабраускас. За ЕВЕ Баскетс Крис Креймър вкара 24 точки, а с 15 се включи Неманя Александров.

В другия полуфинал Остенде победи турския Банвит с американеца с български паспорт Ърл Роуланд в състава си с 82-80.

Мачът беше изключително оспорван и двата отбора се преследваха непрекъснато в резултата. Все пак в края на мача Остенде успя да наложи волята си и спечели победата.

Райън Томпсън бе топ-реализаторът за Остенде с 19 точки. Джаред Бергрен добави 11 точки за успеха. Сами Мейла вкара 26 точки за Банвит, а Роуланд завърши с 15 точки.