Израелският Галил Гилбоа победи Левски във финала и е новият шампион на Еврохолд Балканска лига. Отборите изиграха мач-трилър в пълната зала в Ган Нер, а изходът от него бе решен в продължение. Левски беше много силен през целия мач, но в края съперника изравни, а в допълнителното време спечели срещата с 89:84.

Въпреки това баскетболистите на Константин Папазов заслужават уважение за мъжката игра и волята, които показаха срещу класния съперник. Те се бориха за победата до последната секунда, но традицията в турнира се спази, като за четвърта поредна година домакинът на Финалната четворка става шампион. До момента това направиха Рилски спортист, Левски и Фени Индустри.

Много силни за победителите бяха Джоузеф Джоунс и Ромео Травис, които нанизаха по 22 точки и овладяха съответно 12 и 9 борби. По 14 пък вкараха Даган Явцури и Кортни Фелс.

За Левски Маркъс Хол наниза 20 точки и овладя 6 борби. Арън Харпър добави 18 плюс 5 борби и 4 асистенции, а с 10 точки завърши Джарет Хауъл.

Срещата започна с кошове и от двете страни и в първите пет минути по-голяма разлика от 2 точки нямаше. Домакините обаче успяха да вкарат две поредни тройки чрез Дан Явцури и дръпнаха с 4 точки, но пък Левски бързо изравни. Израелците пак излязоха напред, но за край на първата част "сините" отговориха със серия от 6-0, включително тройка на Златин Георгиев в последните секунди, за аванс от 21-17 след десет минути.

Втората четвърт започна с 2 точки за домакините, но пък Левски продължи да играе добре и да води. "Сините" първо дръпнаха с 8 точки, а малко след това и с 9 след тройка на Арън Харпър за 37-28. Последваха няколко минути без кош за "сините", в които разликата падна до 5 точки преди Маркъс Хол да спре тази серия. Галил отбеляза следващите 4 точки и намали само на 1. Хол вкара и последните 2 точки за полувремето и то завърши при резултат 41-38 за Левски.

След паузата двата тима си размениха по две точки, след което "сините" направиха серия от 8-0, с която за първи път разликата стана двуцифрена при 51-40. В следващите минути българите продължиха да се държат добре на терена и преднината им беше все така двуцифрена, като стигна и до 12 точки. Галил съумя да свали изоставането си под 10, но това не стресна "сините", които пак качиха разликата и с кош в последната секунда на третата част бяха напред с 64-53.

Малко след началото на последната четвърт Левски отново поведе с 11 точки, но пък Галил успя да се върна в мача по средата й, когато свали пасива си само на 5 точки. В тези минути двата отбора играеха много здраво, а "сините" продължаваха да имат аванс. Две минути преди края израелците се върнаха само на 4 точки, но след това страхотна бомба от тройката наниза Джарет Хауъл, който вдигна разликата на 7 при оставащи 01.46 минути. След това и двата отбора пропуснаха в атаките си, а Тишман вкара два наказателни удара, 65 секунди преди края.

Левски не успя да организира добре следващото си нападение, а в това на домакините при оставащи 35 бе фаулиран Ромео Травис. Той бе точен само при първия си опит, но си хвана борбата и отново бе фаулиран. Този път той бе точен и двата пъти и така 31 секунди преди края разликата падна само на 2 точки.

"Сините" пак не можаха да направят добра атака, а 3 секунди преди края бе фаулиран Кортни Фелс. Той отбеляза и двата наказателни удара и по този начин изравни резултата. Арън Харпър получи топката след прекъсването, но не можа да вкара и така мачът отиде в продължение.

В продължението двата тима си разменяха точки, като малко повече от две минути преди края Галил дръпна с 3 след кош и фаул на Травис. "Сините" върнаха две точки, но пък и Джоузеф Джоунс бе точен от наказателната линия за 87-84 за домакините, 53 секунди преди края. След грешни нападения и за двата тима Маркъл Хол пропусна, а Кортни Фелс вкара на бърза атака, с което мачът свърши.