Левски се класира за полуфиналните плейофи в НБЛ. „Сините" спечелиха и втория си мач срещу Спартак (Плевен) с 90:82, а с това и серията.

Плевенчани играха добре в своята зала и резултатът на полувремето бе равен - 40:40. В третата четвърт обаче Левски се разигра и  успя да дръпна напред в резултата.

Най-полезен за тима на Тити Папазов бе Арън Харпър, който наниза 24 точки и добави още 6 асистенции.

На полуфинала Левски ще се изправи срещу Ямбол. Днес ямболии победиха за втори път Балкан с 88:85 в Ботевград. Серията между Левски и Балкан започва на 9 май.

Четвъртият полуфиналист също е ясен. Това е отборът на Черно море, който надигра с 89:75 Рилски спортист.В следващия кръг варненци се изправят срещу Лукойл Академик. „Студентите" се класираха за полуфинала още вчера след лека победа срещу Черноморец.