Левски се бори мъжки, но загуби отложения си домакински мач срещу хърватския Задар от 16-ия кръг на Адриатическата лига. Въпреки силното първо полувреме, „сините” не издържаха във второто и загубиха със 72-80, предаде Bgbasket.com.

Това е 16-а поредна загуба за българите в турнира, а до момента те в него имат общо 17 и една победа. Следващият мач на Левски в Адриатическата лига е гостуване на Кърка Ново место в Словения на 25-и януари (неделя).

Само един път през цялата първа четвърт разликата беше по-голяма от 3 точки. След доста обрати и изравнявания се стигна до 23-21 в полза на гостите. Силните моменти за Левски в мача бяха през втората четвърт, в която тимът доминираше и след серия от 22-6 се откъсна с цели 14 точки напред, а феновете даваха допълнителни сили на „сините”.

След няколко грешки на домакините в края на полувремето разликата беше намалена на 7 точки. След почивката Задар излезе максимално мобилизиран и позволи само 5 точки в коша си за цяла част, за да натрупа преднина от 10 точки. Хърватите запазиха комфортна преднина до края на мача, въпреки че Левски не спря да се бори. За Левски Алекс Симеонов вкара 22 точки и хвана 17 борби, Димитър Ангелов записа 18 плюс 6 борби, а капитанът Павел Иванов – 14 и 6. Рожденикът Деян Карамфилов, който получи специална изненада по време на представянето - торта, записа 8 асистенции. За Задар най-резултатен със 17 точки беше Франко Шанго.