Баскетболистите на Левски записаха шеста поредна победа в НБЛ. Възпитаниците на Константин Папазов надиграха състава на Спартак в Плевен със 105:100 след продължение. В редовното време двата тима постигнаха равенство 90:90.

Най-резултатен за победителите беше Арън Харпър с 30 точки, 6 асистенции и 5 борби, Доналд Коул вкара 29 точки и овладя 6 борби, Боби Фрейзър завърши с 16 точки, 7 борби и 6 асистенции.

За домакините силен мач направи капитанът Хрисимир Димитров, отбелязал 29 точки, 7 борби и 4 асистенции. Джоузеф Кенърли добави 20 точки, а Робърт Престън - 19.

"Сините"изиграха силна първа част и след добри изяви в подкошието поведоха с 12 точки, за 29:17 в края на тази четвърт.

Във втората част плевенчани върнаха равенството на терена след заздравяване на защитата и силна игра на Хрисимир Димитров. Така те стопиха пасива и дори стигнаха до равенство 35:35 в средата на частта. На полувремето резултатът бе 50:47 в полза на гостите от София.

След почивката баскетболистите на Левски отново показаха по-убедителна игра и закономерно започнаха да трупат преднина. Авансът им стигна до 10 точки, за 61:51 6.44 минути преди края.  Силни изяви на Кенърли и Престън обаче поддържаха интригата и напрежението и не позволяваха на "сините" да запазят за дълго разликата. Преди последната четвърт резултатът бе 74:68 в полза на Левски.

Последните 10 минути от двубоя преминаха при изключително напрежение и драматизъм. Играта вървеше кош за кош и краят бе неясен. Спартак излезе напред и вече гостите бяха догонващият тим. В последната минута и 45 секунди до края на срещата възпитаниците на Дарин Великов обаче не съумяха да дръпнат в резултата и след равенство 90:90 мачът отиде в продължение.

В допълнителните 5 минути интригата се запази. Последва серия от нарушения и накъсване на играта.  Левски обаче успя да запази минималната си преднина и да стигне до успеха.