Тимът на Левски победи шампиона Лукойл Академик с 12 точки разлика – 92:80 в контрола, играна в столичната зала „Универсиада”. Това беше последната проверка за "студентите" преди изключително важния мач с Канту идния вторник от квалификационния кръг на най-силния турнир на континента - Евролигата. Загубата приземи шампионите след силните им мачове срещу Барселона и Цървена звезда на турнира в София.

Двата отбора се опитаха да играят динамичен и агресивен баскетбол, а атмосферата на терена бе изнервена до краен предел през почти целия мач от треньора на „сините” Константин Папазов, който имаше постоянни забележки към реферите.

Добро впечатление направи силната отборна игра на домакините, докато „студентите” разчитаха главно на индивидуални проблясъци, а и основните им играчи натрупаха лични нарушения рано.

Първите минути на двубоя бяха много равностойни, но постепенно Левски започна да трупа преднина и се оттегли на почивката с аванс от 10 точки - 43:33.

Второто полувреме започна по страхотен за домакините начин, които дръпнаха с 52:38 след девет поредни точки (три тройки) на новото попълнение Марко Маринович. Шампионите все пак вдигнаха оборотите и намалиха пасива си на 58:54 при оставщи 2 минути в третата четвърт. Брендън Хийт напомни за себе си и намали на 62:59, а след отсъдено на Тити Папазов техническо нарушение Лукойл успя да обърне резултата и да поведе със 62:63 след 30 минути.

В последната четвърт много силна игра показаха младите играчи на домакините Венцислав Петков и Димитър Димитров, които с поредни тройки поведоха отбора към победата с 92:80.

Новото попълнение на Левски Марко Маринович бе най-резултатен в двубоя с 21 точки, но освен това направи цели 8 грешки. Чавдар Костов добави 16 точки, а Николай Върбанов се отчете с 15. Брендън Хийт вкара 20 точки, към които добави 8 асистенции и 4 откраднти топки за Лукойл Академик. Мохамед Абукар бе другият „студент” с двуцифрени точкови показатели – 18 точки. Божидар Аврамов вкара 9 точки, а капитанът Тодор Стойков, Дарил Уоткинс и Павел Маринов добавиха по 8.

Старши треньорът на Лукойл Академик - Марин Докузовски заяви, че тимът му може да извлече позитиви от загубата.

"Вижте сега, всеки иска да победи, когато се играе мач. Всяко зло за добро, както казвате вие. За нас сега се случи добро, да слезем малко на земята.
Левски играха много добре и много мотивирано и в защита и в нападение, ние не бяхме на висота. Да получиш 92 точки, не искам да обиждам никого, но всеки отбор с претенции, трябва да пази по-добре.", започна Докузовски

"Левски играят много добре, много са напреднали и ще бъдат равностойни на Лукойл в първенството.Исках да видя кои играч до колко е подготвен физически, когато направим няколко смени има спад в играта. Мисля, че всички ще влязат в час и ще бъдем много по-мотивирани срещу Канту.", завърши треньорът на "студентите".