Фаворитът за спечелване на титлата в баскетболното първенство Левски Лукойл завърши с победа 2019 година.

Балкан завърши годината с драматична победа в Самоков

Ботевградчани надвиха Рилски спортист с едва точка

"Сините" не допуснаха изненада и се наложиха над бойки тим Спартак (Плевен) с 96-77. Вицешампионите постигнаха дванадесети успех след изключително убедителна трета четвърт. В края те не оставиха никакви шансове на гостуващия тим.

Най-резултатен за столичния тим беше Христо Захариев с 19 точки, Брендън Йънг наниза 14 точки, а Райън Райт вкара 13 точки. Чавдар Костов се завърна в игра след дълго отсъствие и се отчете с добрия актив 9 точки след три тройки.

Снимка 459398

Домакините имаха преднина от една точка след 10 минути игра - 19-18. Спартак заигра по-добре през втората част и поведе на няколко пъти. Полувремето завърши с пасив за Левски Лукойл - 39-42.

Страхотна серия от 19-2 на "сините" в началото второто полувреме тотално съкруши плевенчани. След 30 минути резултатът вече беше в поза на столичани - 70-56 след 30 минути. В оставащите десет минути те добавиха още пет точки за крайното 96-77.