За четвърта поредна година Левски Лукойл ще играе финал за efbet Купата на България. "Сините" попариха амбициите за още по-голямо чудо и победиха Ямбол със 100:84.

Носени на крилете на емоциите от снощната си изненадваща победа над Берое, ямболци излязоха вдъхновени и спечелиха първата четвърт с 26:24. След това обаче класата на Левски и добрата игра под коша на Кийт Бенсън донесе огромно предимство на "Сините", които спечелиха с 29:16 втората четвърт и двата отбора се оттеглиха на почивката при 53:24. Последният кош за полувремето дойде с уникален кош от собственото наказателно поле със сирената на Ерик Макгил. Още до почивката Кийт Бенсън направи впечатляващ дабъл-дабъл от 22 точки и 10 борби.

Още в началото на третата част пък четвърти фаул направи Уили Атууд, което се оказа сериозен проблем за Тони Дечев. До края на мача играчите, водени от Константин Папазов, показаха отлична игра и в двете фази от играта - защита и нападение, и спечелиха победата.

Бенсън беше най-резултатен в мача с 26 точки и 12 борби. С 14 точки се включи Венцислав Петков. С по 13 точки бяха трима играчи - Христо Захариев, Чавдар Костов и Тайрън Бразелтън. 12 добави Данило Тасич.

За Ямбол Макгил вкара 15 точки, Иван Лилов добави 12, а Евгени Василев - 10.

Левски Лукойл и Рилски спортист ще повторят финала от 2018 г. във Велико Търново. Тогава на 3 март в старопрестолния град самоковци триумфираха в един мач във финала, като това беше и последният им спечелен трофей. "Сините" пък ще имат шанс да защитят Купата, която спечелиха миналата година в София. Двата отбора финалисти са първи и втори във временното класиране в НБЛ.