Левски Лукойл триумфира в десетото издание на Балканската лига. Във финала на надпреварата "сините" победиха Башкими от Косово с 83-72.

За този мач треньорът на столичани Тити Папазов реши да не разчита на Деян Карамфилов и Христо Николов.

Снимка 350843

След оспорвано начало Башкими взе инициативата и дръпна с 18-10, но в края на първата част българският тим намали изоставането си на 3 точки. Във втората четвърт отборът от Косово поддържаше крехък аванс, но след силни последни минути на първото полувреме Левски Лукойл излезе напред и се оттегли на почивка с аванс от 5 точки - 42-37.

След паузата силно заигра Божидар Аврамов, а "сините" дръпнаха с 9 точки. Башкими се доближи само на 1 в средата на третата четвърт, но след серия от 11-2 Левски Лукойл поведе за първи път в мача с двуцифрена разлика. Башкими свали разкиката на 4 точки, но след осем безответни точки в началото на последния период, столичани си осигуриха комфортен аванс, който не изпуснаха до края на мача.

Снимка 350842

Най-резултатен за победителите бе Божидар Аврамов с 21 точки. Станимир Маринов вкара 20, с 13 е НеманяМилошевич, а Павлин Иванов добави 10.