Баскетболният Левски Лукойл записа категоричен успех със 100:67 (29:18, 27:14, 17:24, 27:11) над предпоследния в класирането на НБЛ Спартак (Плевен). Двубоят беше от 15-ия кръг и се игра в столичната в зала "Триадица".

Момчетата на Константин Папазов до голяма степен си осигуриха победата още през първото полувреме, след тъй като поведеха с 24 точки на почивката -  56:32.

Така "сините" записаха 11-а победа от началото на сезона. Столичани са на втора позиция в класирането с баланс от 11 победи и 3 загоби. Спартак записа втората си поредна загуба и остава на осмо място с актив от 3 успеха и 10 загуби.

Данило Тасич беше най-резултатен за Левски Лукойл с 18 точки и 8 борби, Чавдар Костов се разписа със 17 точки, Христо Захариев остана близо до "дабъл-дабъл" с 15 точки и 8 борби, а Герасим Николов и Венцислав Петков се отчетоха съответно с по 12 и 11 точки.

За плевенчани Димитър Маринчешки бе най-полезен с 18 точки и 11 борби, а Цветослав Острев и Ивко Ивков записаха по 11 точки на сметката си.