Левски Лукойл се класира за полуфиналите от турнира за Купата на България. "Сините" надделяха за втори път над състава на Черно море Тича, налагайки се със 70:63.

И двата отбора отчетоха голям брой неточности в представянето си. Секунди преди края на първата част Павлин Иванов открадна топката от Венелин Христов и реализира кош, с което Левски Лукойл спечели първата четвърт с 16:15.

Играта през втората част бе равностойна. На почивката Левски Лукойл имаше аванс от три точки - 37:34.

Любомир Минчев и Людмил Хаджисотиров се обявиха срещу работата на федерацията

Пак проблеми в баскетбола, селекционерът се опълчи на федерацията

"Нашето мнение не се зачита"

След почивката в играта на двата отбора отново имаше много брак. През последната част двата отбора продължиха да допускат грешки. Гостите успяха да поведат с 8 точки при 62:54. Домакините се опитаха да се върнат в мача, намалиха пасива си до 2 точки при 60:62, но силите им не стигнаха за обрат.

Левски Лукойл срази Черно море Тича с 83:62