Баскетболният шампион на България, Левски Лукойл направи голяма крачка към класиране за финал за "Купата на България". Момчетата на Константин Папазов се наложиха над Академик (Пловдив) с 92-74 (23-24, 29-27, 20-10, 20-13) в мач игран в столичната зла "Универсиада".

Без Левски Лукойл сред 16-те най-добри за ФИБА Къп

Възпитаниците на Константин Папазов останаха на последно място в Група "J"

Първото полувреме беше много равностойно и завърши при резултат 52-51. След това "сините" "затвориха" коша си и допуснаха само 10 точки в третата четвърт. В края разликата набъбна още и така авансът на Левски Лукойл преди реванша стана комфортен.

Христо Захариев вкара 20 точки за домакините. Калоян Иванов направи "дабъл-дабъл" със 17 точки, 10 борби и 7 асистенции. Захариев овладя 10 борби. Никола Маравич и Патрик Рембърт нанизаха съответно 15 и 13 точки.

Васил Бачев с 19 точки и Трой Франклин със 17 точки бяха топреализаторите на Академик (Пловдив).