Софийският Левски Лукойл се реваншира за загубата си във финалната среща за Купата на България по баскетбол и разгроми черногорския Ибър с 95-53 (26-17, 28-9, 25-15, 16-12). Мачът беше от Балканската лига и се игра в столичната зала "Универсиада". Левски Лукойл вече има пет победи и пет загуби в престижната надпревара.

Конгоанецът Омари Гудул е поредното попълнение на Левски Лукойл

Баскетболистът игра миналия сезон в Берое

В турнира дебютираха новите попълнения на "сините" - Неманя Милошевич и Дарил Брайънт. Първият игра прекрасно и наниза 20 точки срещу своите сънародници, като спечели и 10 борби. Брайънт беше под обичайното си ниво и завърши с 6 точки, допускайки 4 грешки.

Снимка 343895

Константин Папазов беше здраво "дръпнал ушите" на своите възпитаници, които натиснаха във втората част и пречупиха съперника си. Резултатът на почивката беше 54-26, което на практика обезсмисли второто полувреме.

Божидар Аврамов се отчете с 16 точки, а Алекс Симеонов и Николай Стоянов добавиха по 13 точки, макар че бяха резерви.

Добрата игра на Недим Делец и неговите 24 точки не помогнаха на неговия Ибър да избегне разгрома.