Левски Лукойл победи Академик Бултекс 99 с 89-81 в мач от Балканската лига, игран в зала "Триадица" в София.

По този начин "сините" завършиха на трето място в редовния сезон на надпреварата, изпреварвайки пловдивчани, който остават четвърти.

Двата тима изиграха много интересен мач, който бе решен в самия край в полза на столичани.

Снимка 345192

Първата четвърт завърши при резултат 24-19 за "сините". Възпитаниците на Тити Папазов изиграха много слаб втори период и се оттеглиха с пасив от 8 точки на полувремето 41-49.

Малко след подновяването на играта Левски вкара девет безответни точки, за поредния обрат в двубоя. Тройка в последната секунда на Груев изведе Академик Бултеск 99 напред в резултата след 30 минути игра - 69-70.

Личната защита на Левски даде ефект в четвъртата част, а Дарил Брайънт бе безотказен от тройката. До последно гостите имаха възможност да извоюват победата, но кош на Станимир Маринов 35 секунди преди края и неуспешна атака на пловдивчани реши всичко в полза на "сините" за крайното 89-81.