Женският отбор на Левски победи Монтана със 100:82 и по този начин изравни серията за 3-тото място в Националната баскетболна лига. „Сините" бяха домакините на втората среща и след добро второ полувреме в собствената си зала „Универсиада" изравниха серията на 1-1 победи. Така се стигна до трети решителен мач, който ще се играе в Монтана на 26-и април (четвъртък) от 18.00 часа. Победителят в него ще спечели бронзовите медали.

Най-резултатна за победителките бе Хуанита Уорд с 26 точки. Много силно се включи Виктория Стойчева, която замести Диана Найденова днес, и завърши с 18 точки, 8 асистенции и 4 борби, а Петя Джамбазка също вкара 18 точки.

За гостите от Монтана със 17 точки и 6 борби приключи Димана Макариева. Жанета Жельова добави 15 точки, а 12 отбеляза Катя Кордова.

Отборите започнаха мача с много добра успеваемост и бележеха често в първите си атаки. След като си размениха по няколко коша, резултатът бе равен при 10-10, а в следващите минути разликата беше малка и водачеството бе сменено няколко пъти. Най-голямата разлика през частта беше 3 точки, а след нея Монтана водеше с 26-23. Още в началото на втората десетка резултатът беше изравнен, а бързо Левски излезе с 8 точки напред след добра серия. Разликата се запази до почивката, когато „сините" видеха с 50:44.

Левски успя да запази водачеството си през първите 5 минути на второто полувреме, но съперникът не престана с опитите за обрат и в средата на третата част резултатът отново беше равен - 52:52. Серия от 14-2 в полза на „сините" обаче бързо им върна комфортния аванс при 66-54. След 30 минути игра таблото показваше 74:62.

Левски продължи с убедителната игра и пречупи съперника си в началото на последната част, когато увеличи разликата до 17:18 точки, а изходът на практика бе решен. Четири минути преди сирената таблото показваше 92:71, а до края мачът просто бе доигран.