Втора поредна победа в женската НБЛ записа отборът на Левски. Тя бе и първа домакинска след като в своята зала "Универсиада" тимът надигра драматично Монтана 2003 с резултат 70-67.

Двата отбора си размениха по една четвърт през първото полувреме, след като в началото гостенките от Монтана използваха по-добре шансовете си и поведоха с 24:15, но през вторите десет минути столичанки поеха инициативата и стигнаха до равенството – 37:37. През третата четвърт баскетболистките на Левски бяха пълни господарки на терена и това им позволи да дръпнат с осем точки, а в заключителните десет минути, въпреки опитите на Монтана за обрат, „сините” запазиха лидерството и се поздравиха с победата – 70:67.

За победителките най-резултатна стана Шарел Алън с 25 точки, а тя добави и 6 борби и 4 откраднати топки. Капитанката Христина Иванова добави 14 точки, а с 12 и 7 борби приключи Ралица Нанева. За гостите от Монтана с дабъл дабъл от 24 точки и 10 борби се отчете Милена Томова, а по 15 точки имаха Олена Самбурска и Радостина Славова.

Дунав 8806 нанесе тежък разгром на Рилски спортист с 88-50. След като се откъснаха рано в мача, баскетболистките на Георги Божков увеличаваха преднината си до края му и заслужено победиха. Мачът ще се запомни с дебюта на националката Таня Чиров. Тя наниза 19 точки, овладя 7 борби за 21 минути на терена и бе най-резултатна за тима си заедно с Шанте Еванс, която има същия точков актив. Дабъл дабъл от 16 точки и 10 борби добави Тия Люис, а 13 точки отбеляза Цветомира Шаренкапова.

В третия мач от кръга отборът на Хасково 2012 записа втора победа от началото на сезон 2013/14 след като се наложи при домакинството си на Берое (Стара Загора) с 81:72. Над всички в селекцията на Елена Станкова беше Кеня Макбий, която записа убийствен „дабъл-дабъл” – 20 точки и 20 борби, а Катя Кордова и Бижони Рийвс вкараха по 18 точки за успеха. За старозагорки Вера Перостийска записа срещу името си 21 точки и 11 борби, Ренета Дикова вкара 15 точки, а Мариета Кърчовска и Ивелина Вранчева завършиха съответно с по 13 и 12 точки.