Отборите на Левски и Евроинс Черно море ще се срещнат в пети мач, за да  решават кой от двата тима ще излезе срещу шампиона Лукойл Академик във финала на Националната баскетболна лига.

След като губеха в серията с 0:2 победи, варненци изравниха с два домакински успеха и доведоха нещата до пети двубой. Той ще се състои  в неделя в столичната зала "Христо Ботев" от 17 часа.

Момчетата на Даниел Димитров изиграха силен четвърти мач, поддържайки превъзходство през по-голямата част от срещата и спечелиха с 93:87 точки (21:21, 28:24, 31:17, 13:25).

Домакините решиха двубоя в третата четвърт, като след нея водеха с 80:62 точки. "Сините" опитаха да направят обрат в последните 10 минути, но успяха само да стигнат до почетна загуба.

Американецът Кори Макинтош бе най-резултатен за Евроинс Черно море с 18 точки. Симеон Ценов завърши с 15 точки, а Желко Божович и Атила дос Сантос добавиха по 14.

За Левски Маркъс Хол наниза 29 точки. Силен мач направи и литовецът Арнас Казлаускас, завършил с "дабъл-дабъл" - 19 точки и 10 борби. Капитанът Стефан Георгиев се отчете с 10 точки.