Женският баскетболен отбор на Левски спечели домакинството си на Славия с 91:75 в мач от Национална баскетболна лига.

"Сините" баскетболистки прекъснаха серия от три поредни поражения в шампионата и днес показа много силна игра. Те успяха да спечелят първите две четвъртини с 28:14 и 24:20, като на полувремето водеха с 52:34.

Трета четвъртина бе доста резултатна, но приключи наравно - 22:22. Славия се възползва от отпускането в редиците на домакините, спечели последната четвърт със 17:19, но все пак загуби срещата с 16 точки разлика.

Хуанита Уорд бе на ниво за Левски и направи дабъл-дабъл - 30 точки и 10 борби. Агнеса Дойчинова, която записа същото постижение, добави 22 точки и 10 борби, докато Петя Джамбазка остана с 16 точки. За гостенките, Нели Пашева реализира 23 точки, с 20 точки се отличи Стефка Николова, а Александра Делчева остана с 18 точки.