Левски 2014 спечели дербито срещу НСА при жените в Националната баскетболна лига. "Сините" триумфираха с 67:50 в двубой от XII кръг.

Петя Бояджиева вкара 20 точки за победителите, а Йоланда Коса и Виктория Иванова добавиха о 10 точки.

Мартина Николова беше най-резултатна за „студентките" - 16 точки, а Петя Серафимова и Мария Светославова вкараха по 11 точки, като последната добави към сметката си и 11 борби.

Двата отбора си рамениха по една четвърт през първото полувреме, след като през първите десет минути баскетболистките на НСА използваха по-добре шансовете си и поведоха със 17:10, но през втората четвърт символичнитеб домакини от Левски 2014 поеха инициативата и до почивката направиха пълен обрат - 31:28.

„Сините" направиха стъпка към победата през третата четвърт, след като затегнаха защитата и поведоха с двуцифрен аванс - 49:37, а в заключителните десет минути момичетата от Левски 2014 не допуснаха обрат и затвърдиха превъзходството си за крайното 67:50.