Кливланд Кавалиърс спечели седмия мач от финалната серия в Източната конференция и ще спори за четвърти пореден път за титлата в НБА. ЛеБрон Джеймс и компания измъкнаха успех като гост над Бостън Селтикс с 87-79.

Хюстън Рокетс на победа от финал в НБА

"Ракетите" спечелиха петия си мач срещу Голдън Стейт с 98-94

"Келтите" допуснаха само това поражение в плейофите след 10 победи, но то се оказа фатално. Те вкараха само 36 точки през второто полувреме.

ЛеБрон Джеймс ще играе във финал за осма поредна година. Той беше на площадката през цялата среща, като вкара 35 точки, направи 9 асистенции и спечели 15 борби. "Краля" има общо три титли - с Маями през 2012 и 2013 и Кливланд през 2016.

Важността на мача доведе до много слаба стрелба. В края гостите успяха да натрупат малка преднина. Бостън имаше няколко възможности да обърне резултата, но стрелбите от отдалече не влязоха.

Джейсън Тейтъм завърши с 24 точки за домакините, а Ал Хорфорд добави 17 точки. Кевин Лав не игра за Кливланд, но беше заместен от Джеф Грийн, нанизал 19 точки.

Кливланд може да играе за четвърти пореден път с Голдън Стейт Уориърс. Последната седма плейофна среща в Западната конференция е довечера в Хюстън. Засега отборът от Тихоокеанското крайбрежие води с 2:1 победи.