Новият старши-треньор на Рилски спортист Красимира Банова започна със загуба начело на тима. Еврошампионът с Левски от 1984 година води състава от Самоков едва от вчера, след като Иван Лепичев пое временно Лукойл Нефтохимик. Помощник в Рилецо на Банова е Ани Рудева. При дебюта си днес двете записаха поражение в четвъртфиналната среща за Купата на България. Срещу Монтана 2003 в "Арена Самоков" Рилски регистрира поражение със 75:85. Зоя Станоева бе най-резултатна в мача, като вкара 27 точки за Монтана. За домакините с 22 точки се отличи Христина Иванова.

В третия четвъртфинал Славия отстъпи на Миньор с 42:87 при дебюта начело на "белите" на друга легенда - Надка Голчева. По стечение на обстоятелствата Голчева също води Славия едва от вчера, след като предишният наставник Борислава Мандур бе освободена от ръководството на столичния клуб. Агнеса Дойчинова вкара 34 точки за победителките, а Ренета Дикова завърши с 9 точки за Славия.