Константин Папазов остана много доволен от победата на водения от него Левски Лукойл срещу Черно Море със 107-91 във Варна. Опитният наставник добави, че е много трудно да се играе на 30 декември.

Левски Лукойл с очакван успех в НБЛ

Балкан също финишира годината с победа

"Завършихме годината с коледен мач. Смятам че в последната част не играхме отговорно в защита. Като цяло съперникът игра с настроение и спечели много борби в нападение. Изпълниха ни много фаулове, но нито за момент нямахме проблем в хода на мача. Допуснахме едно отпускане при 18 точки разлика, но като цяло нагласата за този мач, нямаше как да бъде на 100%.

Играхме без няколко основни баскетболиста. Момчетата се стараха, не мога да се оплача. Просто е много трудно на тази дата да се играе. Радващо е поведението на младите момчета и подкрепата на публиката. Беше важно да спечелим двубоя и да нямаме контузии", сподели Папазов през сайта на НБЛ.

Минчев критичен след победата над Рилски спортист

"Щастлив съм, че все пак победихме, но не и от начина, по който постигнахме успеха си"

Христо Захариев се надява на по-добра игра на Левски Лукойл през 2019 година:

"Отборът на Черно море Тича е много млад, но играе много добре, особено в тяхната зала. Беше ни трудно през целия мач. Ние контролирахме срещата, но не успявахме да направим голяма разлика.

Все пак по-голямата ни класа и опит ни помогна и заслужено спечелихме двубоя. Получи се резултатен мач. Липсваше защитата, но аз се радвам, че завършихме годината с победа. Надявам се през 2019 година да играем по-добре и да сме здрави най-вече, за да постигнем целите си".

Старши-треньорът на Черно море Галин Стоянов констатира, че се е получил красив мач:

"Много красив мач за зрителите. Имаше моменти където играчите се изнервяха и дори имаше излишни технически нарушения, по мое мнение. Резултатен мача за нас и за отбора на Левски Лукойл. Трудно е да спреш с млади момчета, по-ниски и по-леки играчи, опитни баскетболисти като Деян и Калоян Иванови. В част от двубоя баскетболистите бяха леко респектирани от играчите срещу тях.

А истината е, че няма от какво да са респектирани. Може да уважаваш, но не и да си притеснен. Левски е безспорна класа", завърши Стоянов.