Константин Папазов сподели мнението си за разгромната победа на воденият от него Левски Лукойл над Берое. Ето думите на члена на надзорния съвет на футболния Левски, който направи своя анализ на мача:

"Характерът на отбора беше главното днес. Ние бяхме в една неспецифична за нас ситуация. Нашият отбор не е свикнал да губи и да играе слабо, както беше срещу Рилски спортист. Нормално е да се появи и напрежение. Играхме срещу добър отбор, който с времето ще разкрива своя потенциал. В мача срещу Рилски ние бяхме доминирани, но днес се получи обратното.

Аз не съм човек, който ще се главозамайва и ще кипи от радост, защото сме победили Берое с 25:9 в последната част. В голям период от мача те играха добре, но ние бяхме опрени до стената, разярени и нахъсани. В първите 7-8 минути те ни натичаха, но това е психология. Когато водиш с 10-15-20, от понеделник си в натиск да не допуснеш поредна грешка, няма как всички тези неща да не ти дават криле.

Отборът на Берое е съставен от класни играчи и е въпрос на време да заиграят добре. От понеделник до днес не ми е било спокойно, защото знам, че срещам много добър треньор и отбор с качество.

Левски Лукойл се развихри срещу Берое и вкара 100 точки

Ванцислав Петков се отличи с 24 точки, Данило Тасич изигра поредния си блестящ двубой

Разликата е радваща, но мен ме радва поведението и характера. Може би, ако днес бяхме загубили, щеше да се говори за миникриза в нашия отбор. Лоша шега обаче може да ни изиграе голямата разлика днес. Мачът в Пловдив ще бъде много по-труден от днешния. Академик е отбор, който играе интересна защита, старае се, няма психологически натиск, така че ако не ги прекършим от самото начало, всичко може да стане", каза опитният специалист.