Когато шампионите от Кливлънд Кавалиърс загубиха последните 4 мача от редовния сезон в НБА мнозина ги отписаха от борбата за титлата. Снощи ЛеБрон Джеймс и компания доказаха, че отново са фаворити за титлата.

Кливлънд победи като гост Индиана Пейсърс с 106-102 и затвори серията с 4-0 победи. „Кавалерите" постигнаха седми пореден успех срещу този противник. ЛеБрон Джеймс записа 33 точки и добави 10 борби. Джеймс не беше много убедителен, вкарвайки 12 от 25 стрелби.

Мемфис надви Сан Антонио след десет последователни загуби

Милуоки поведе на Торонто

Гостите водеха ба почивката с 58-52 и след третата четвърт с 88-77. Минута преди края Индиана поведе с 102-100, но тройка на Джеймс в ответната атака донесе победата на шампионите.

Индиана никога досега нямаше загуба в плейофи с 0-4, а ЛеБрон Джеймс постигна 21-ва поредна победа в първи кръг на елиминациите.

Кливлънд ще има поне няколкодневна почивка, защото съперник на шампионите ще бъде победителят от мача между Торонто Раптърс и Милуоки Бъкс. Там резултатът е равен 2-2.