Кливланд Кавалиърс спечели втория си домакински мач във финала на Източната конференция срещу Бостън Селтикс със 11:102 и изравни серията на 2-2 победи.

Стеф Къри избухна при разгром на Голдън Стейт над Хюстън

"Войните" подобриха рекорд на Чикаго Булс

ЛеБрон Джеймс изигра поредния си блестящ мач и завърши с 44 точки. Той порази коша при 17 от 28-те си стрелби. Джеймс вече има вкарани в плейофи 2357 кошове от игра, с което подобри рекорда на легендата Карим Абдул-Джабар. ЛеБрон е отбелязал повече от 40 точки в 25 елиминационни мача и повече от 30 точки в 106 плейофни двубоя. Майкъл Джордан все още държи най-доброто постижение за повече от 30 точки. Той има такъв актив в 109 срещи.

Кливланд поведе с 34-18 още след първата четвърт. Домакините водеха по време на целия двубой, но в началото на последната част преднината им беше сведена само до 7 точки - 89-76.

Кевин Лав имаше лош ден, но в края направи няколко решаващи отигравания. Страхотен негов пас към Джеймс осигури аванс от 11 точки за 100-89.

Кайл Корвър вкара 14 точки за Кливланд, а Тристан Томпсън реализира 13 точки и направи 12 борби.

Баскетболистите на Бостън" вкараха само 35 от 85-те си стрелби от игра и единствено големият брой грешки на съперника ги държеше в мача.

Петимата титуляри на гостите приключиха с двуцифрен точков актив - Джейлън Браун с 25 точки, Джейсън Тейтъм със 17 точки, Тери Розиър с 16 точки, Ал Хорфорд с 15 точки и Маркъс Морис с 10 точки.

Петият мач от серията ще се играе в Бостън, където момчетата на Брад Стивънс не познават вкуса на поражението в плейофите - 9 победи от 9 мача.