Баскетболистите на Климамио (Болоня) отстъпиха драматично у дома със 74:76 на турския Ефес Пилзен в мач от предпоследния кръг на група „А" на Евролигата.

Българинът с френски паспорт Васил Евтимов се появи като резерва в отбора на домакините. Той игра общо 16 минути, в които записа 5 точки и схпечели 5 борби под кошовете. Най-резултатен за италианския състав бе Давид Блутентал с 26 точки.

Хорас Дженкинс наниза 11 от 15-те си точки в последните 3 минути на двубоя, което бе решаващо за успеха. В последната секунда Дрю Никълъс пък блокира опит за стрелба от зоната за три точки. Най-резултатен за Ефес беше Маркъс Хайслип със 17 точки.

Загубата постави под огромно съмнение продължаването на Климамио в четвъртфиналната групова фаза на турнира. За да стане това факт, тимът на Евтимов трябва да победи в Полша Проком в последния кръг с поне 15 и да се надява, че прекият конкурент за петото място в групата Льо Ман ще загуби една от двете му оставащи срещи.