Без българина Александър Везенков тимът на Олимпиакос победи убедително Панатинайкос с 95:71 (26:20, 27:16, 20:14, 22:21) като гост в гръцкото дерби в 16-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. С десетия си успех в турнира от началото на сезона Олимпиакос заема петото място във временното класиране преди изиграването на всички мачове от кръга. Панатинайкос допусна десета загуба и втора от този съперник, като първата бе в гръцкото първенство.

Везенков, който днес бе обявен за Спортист номер 1 на България за 2022 година, пропусна втори пореден мач заради проблеми с десния аддуктор.

След сравнително равностойна първа четвърт, завършила с преднина от 26:20 за Олимпиакос, грандът от Пирея дръпна с 53:36 на почивката, а преди последните 10 минути резултатът бе 73:50.

Мустафа Фал бе най-резултатен за победата с 19 точки, 9 борби и 5 асистенции, а за Панатинайкос Дуейн Бейкън завърши с 30 точки и 6 борби.

В следващия кръг от Евролигата на 6 януари Александър Везенков и съотборниците му ще приемат италианския Армани Олимпия Милано.