Христо Захариев изигра първият си мач за шампиона на Европа - Панатинайкос. 16-годишният българин вече трета седмица се намира на подготовка с най-добрият баскетболен клуб на стария континент.

Ръководството на гръцкия тим е изключително доволно от представянето на младия български талант, предава bulgarianbasket.com. в контрола, играна снощи, Захариев отбеляза 7 точки (1 тройка) и взе 9 борби за победата на Панатинайкос над втородивизионния Палео Фалиро Пиреос със 78:70 точки.

Българинът влезе като резерва, но игра рамо до рамо 20 минути с най-големите звезди на гръцкия гранд. От четвъртък до събота следващата седмица Захариев и новия му клуб ще гостуват на традиционния турнир на остров Родос, където ще срещнат последователно Паниониос, Колосос Родос и АЕК.

В началото на октомври Панатинайкос гостува в Кипър на силен турнир с участието на Апоел Йерусалим, АЕК и АЕЛ Лимасол. След завръщането си "зелените" заминават отвъд океана за два мача с отбори от НБА, на 12.10 с Хюстън Рокитс и на 14.10 с шампиона на лигата Сан Антонио Спърс.

Новият отбор на Деян Иванов, хърватския КК Сплит няма да играе на финала на турнира, на който е домакин. Снощи Сплит загуби от Широки Брег в първия полуфинал със 70:73 точки. Деян Иванов за пореден път показа добра игра и завърши с 13 точки и 7 борби. В другия мач Задар победи леко друг босненски представител Босна - Сараево с 80:61 точки.