Националният отбор на Холандия поднесе изненадата в третия кръг от евроквалификациите като победи Черна гора с 65:60 като гост в Подгорица и нанесе първа загуба на тима.

Това е втората победа на холандците, след като първо победиха българския отбор на старта на евроквалификациите. За Черна гора пък, това е първо поражение след като се наложиха над Израел в първия мач след драма в продължение, а след това победиха и националите на България. Така до момента три отбора в група B – Израел, Черна гора и Холандия имат по една загуба и две победи. Българите са последни с три загуби.

Холандците нанесоха решителния удар след почивката, когато удържаха съперника си без кош близо шест минути и поведоха с 43:36 след серия от 13:0, а общият резултат в третата четвърт бе 20:5, за да се стигне до 50:41 след 30 минути.

В последната част Черна гора хвърли всичко от себе си, като Владимир Михайлович вкара тройка за 61:60 при оставащи 26 секунди, но холандците показаха железни нерви от наказателната линия, за да се стигне до крайното 65:60.

Роланд Шафтенаар реализира 18 точки за победата при стрелба 7/11, а Арвин Слагтер добави 12 точки. Сеад Шехович единствен завърши с двуцифрен актив за Черна гора, записвайки 13 точки срещу името си.

В четвъртия кръг на 20 август Холандия посреща България като домакин, а Израел ще гостува на Черна гора.