Сръбският Хемофарм Стада (Вършац) изхвърли от Юрокъп руския гранд Динамо (Москва), побеждавайки тази вечер в Торино с 93-85 в откриването на тазгодишния "Final Eight" на втория по сила европейски клубен турнир. Отборът от западната ни съседка спечели насред зала "Palasport Olimpico" в Торино, класирайки се сред 4-те най-силни тима в надпреварата за трети път в своята история. Хемофарм отстранява за втори път Динамо след старта на турнира през сезон 2001-2002.

Боян Кръстович наниза 16 точки, Небойша Йоксимович добави 15 точки, Милан Павкович и Бобан Марианович се отличиха с по 12, а унгарският национал Мартон Бадер завърши с 10 за успеха на Хемофарм.

Травис Хансен и Брайън Чейс нанизаха по 19 точки, Бостян Начбар вкара 15, а Робертас Явтокас и Сергей Биков се отличиха с по 12 при поражението на тима на Дейвид Блат.

След много оспорвана първа четвърт с тройки на Небойша Йоксимович, Миливое Божович и Милан Павкович Хемофарм дръпна с 9 точки за 36-27. Травис Хансен и Дариуп Лавринович докараха резултата до 41-45 на полувремето.

Впоследствие Динамо изравни за 51-51, но Милан Мачван беше в основата на серия от 13-2 за 70-60 за отбора от Вършац след 30 минути игра. Най-голямата разлика бе регистрирана в последната част, когато след кош отново на Мачван сърбите поведоха със 72-60.  По-късно след силна игра на Робертас Явтокас, Бостян Начбар и Травис Хансен Динамо се върна в мача в последната четвърт, а тройка на Брайън Чейс направи резултата 79-81 в полза на Хемофарм. Важна тройка на Павкович и кош с фаул на Кръстович обаче решиха развоя на събитията на терена в полза на Хемофарм за крайното 93-85.