Дамският отбор на Хасково победи Монтана с 87-76 във втория финален двубой за баскетболната титла на България. Така резултатът от серия е равен 1-1 и ще бъдат изиграни още минимум два мача за определяне на шампиона.

Елена Станкова:  Хубаво е да се гледа играта на терена и на базата на нея да се дават оценките

Елена Станкова: Хубаво е да се гледа играта на терена и на базата на нея да се дават оценките

Наставничката на Хасково е оптимист за финалната серия срещу Монтана

Победителките от редовния сезон водеха през цялата среща, но допуснаха изравняване четири минути преди края. Тогава Виолина Коева и Радостина Димитрова отбелязаха два много важни коша. В края Кочева наниза тройка, която узакони победата на хасковлийки.

Снимка 290015

Най-много точки 24 вкараха Радостина Димитрова и Челси Лий, а Виолина Кочева завърши с 23. За гостенките Шаръл Алън отбеляза 17 точки, Радостина Димитрова 16, а Димана Макариева 13.

Следващите два мача са в зала „Младост" в Монтана в сряда и четвъртък от 18:00 часа.