Гран Канария с Жаклин Златанова в състава си записа нова победа в испанското женско елитно първенство, предеда basketball.bg. Българката бе титуляр при 66:63 срещу Естудиантес в мач от VII кръг. За 40 минути на терена българката завърши с "дабъл-дабъл" от 13 точки, 11 борби и 1 асистенция.

След този успех на Гран Канария отборът заема 7-ото място във временното класиране на първенството с 3 победи и 4 загуби.

Ева Гунева също се представи силно за Реал Каное при победата над Олеса Еспаньол със 78:67. Тя бе титуляр и за близо 34 минути на терена отбеляза 13 точки и овладя 6 борби.

След тази победа Реал Каное е на 9-а позиция във временото класиране на Liga Femenina с 3 успеха и 4 загуби.

Във втора лига Естругаса на Веселка Тодорова победи воденият от Христина Иванова Арос с 90:63. Двубоят бе част от програмата на VII кръг на група А.

Тодорова не започна като титуляр и получи 18 игрови минути, за които отбеляза 10 точки, овладя 4 борби и направи 1 асистенция. Христина Иванова започна като титуляр за Арос и за 17 минути на терена отбеляза само 4 точки.

След тази победа Естругаса е на 1-о място с 6 успеха и само 1 загуба. Арос е 10-и с актив 2-5.
Във Франция Екатерина Димитрова записа 3 точки при загубата на нейния Баскет Ланд в гостуването на Коте Опал с 65:76 в мач от 9-ия кръг на първенството. Димитрова бе титуляр за тима си и игра 29 минути, като допринесе за успеха и с 3 асистенции.

Загубата е 6-а за Баскет Ланд от началото на шампионата, като тимът е с 3 победи и заема 11-о място в класирането.