България претърпя лошо поражение от Грузия по пътя към Евро 2011. Родните баскетболисти загубиха със 79:83 в зала "Универсиада" и сериозно намалиха шансовете си да се класират.

Това е втора поредна загуба за селекцията на Росен Барчовски, която преди няколко дни бе победена в Белгия. След 4 мача България има две победи и две загуби. Страхотен мач за нашите изигра Филип Виденов,  но той нямаше как да бие сам надъханите грузинци. Той вкара 29 точки, Деян Иванов добави 15, а Колуей 12, но всичко беше напразно.

Иначе двубоят беше много равностоен още от самото начало. Резултатът вървеше точка за точка - на почивката водехме с 43:39, но през третата част грузинците успяха да вземат превес и да дръпнат с 58:54. В последните 10 минути Виденов и компания опитаха всичко, но дори и мощната подкрепа на публиката не успя да им помогне.