Три тройки на Стеф Къри и Клей Томпсън отложиха разръзката във финалната серия в НБА. Шампионите от Голдън Стейт Уориърс победиха Торонто Раптърс като гост със 106-105 и намали общия резултат с 2-3 победи.

Торонто Раптърс - Голдън Стейт Уориърс 105-106 (28-34, 28-28, 22-22, 27-22)

На линия за "войните" бяха Кевин Дюрант и Клей Томпсън. Дюрант получи нова травма във втората част, завърши с 11 точки и почти сигурно ще пропусне края на серията. Томпсън беше на обичайното си ниво и вкара 26 точки.

Шампионите водеха през по-голямата част от срещата. Разликата в тяхна полза нарасна до 14 точки, след като Куай Ленард на практика беше неутрализиран в първите три части.

Ленард се разигра в края и наниза 10 последователни точки. Три минути и половина преди края канадците се виждаха шампиони, след като поведоха със 103-97. Тогава двамата "сплаш брадърс" Къри и Томпсън взеха нещата в свои ръце и нанизаха решаващите три тройки.

Снимка 428374

Къри беше най-резултатен с 31 точки, а Томпсън завърши с 26 точки. ДеМаркъс Къзънс се отчете с 14 точки.

Куай Ленард завърши с "дабъл-дабъл" с 26 точки и 12 борби. Кайл Лаури и Марк Гасол отбелязаха съответно 18 и 17 точки.

Голдън Стейт Уориърс са единственият отбор, обръщал финал в НБА след изоставане от 1-3 победи. За да повторят това е необходима домакинска победа и успех в евентуален седми мач в Канада.