Голдън Стейт Уориърс нанесе съкрушителен удар, спечелвайки третата финална среща в НБА. "Войните" от Окланд се наложиха като гост над Кливланд Кавалиърс със 110-102 (28-29, 24-29, 31-23, 27-21) и са на победа от защита на титлата си.

ЛеБрон Джеймс: Всичко е срещу мен от вече много дълго време...

"Не съм афектиран. Обстоятелствата не ме плашат"

Мачът традиционно се реши в третата част. Дотогава домакините имаха леко предимство. Те водеха на почивката с 58-52. Стеф Къри на практика беше изваден от мача и имаше вкарани 2 точки. Единствено Кевин Дюрант държеше Голдън Стейт над водата.

Гостите поведоха в края на третата четвърт и удържаха преднината си до края. Къри отиде до съблекалнята и се върна, след което вкара важни кошове и завърши с 11 точки. Дюрант вкара страхотна тройка 49 секунди преди сирената, с което преднината стана 6 точки. Опитите в края на ЛеБрон Джеймс и компания за обрат не доведоха до нищо.

Дюрант завърши с 43 точки, 7 асистенции и 13 борби. ЛеБрон Джеймс направи рекорден десети "трипъл-дабъл" във финали на НБА с 33 точки, 10 борби и 11 асистенции. Кевин Лав реализира 20 точки и спечели 13 борби, а Родни Хил, макар и резерва, се отчете с 15 точки и 6 борби.

Следващата четвърта финална среща е в събота отново в Кливланд. Всяка победа на Голдън Стей ще сложи край на сезона в НБА.